Sporti

Trajneri i PSG mohon kalimin te gjiganti italian

04/21/2017 18:41
nga:Gazeta Blic

Trajneri spanjoll i PSG, Unai Emery, nuk po kalon sezon të mirë në vitin e tij të parë në ‘Parc des Princes’, dhe mund të ketë një largim të tij.

Luciano Spalletti mbetet pa kontratë dhe klubi nga kryeqyteti po kërkon trajner.

“Nuk jam në treg”, ka thënë fillimisht Emery.

“Jam nën kontratë me PSG edhe për sezonin ardhshëm. Presidenti Nasser Al-Khelaifi më ka dhënë besimin tij në kohë të vështira, por është në të mira”.

“Jam i fokusuar 100 për qind në PSG-në”që ta fitojmë kampionatin dhe jemi në gjysmë finale të Kupës së Francës”, ka thënë Emery.

05/23/2018 13:12

Pronari kryesor zbulon se si Unai Emery e impresionoi gjatë intervistës për trajner të Arsenalit