Sporti

Tottenhami e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë (VIDEO)

08/13/2017 16:28
nga:Gazeta Blic

Tottenhami e ka filluar e fitore sezonin e ri në Premierligë, duke triumfuar në udhëtim ndaj Newcastle United.

Skuadra e Pochetinos ka mposhtur në udhëtim Newcastle United 0-2.

Të dy golat e fitores Tottenhami i shënoi në pjesën e dytë.Alli në minutën e 61’-të dhe Davies në minutën e 70’-të, shënuan për fitoren e Tottenhamit.

05/09/2018 23:10

Kjo skuadër angleze e siguroi Ligën e Kampionëve edhe për vitin tjetër