Sporti

Top-golashënuesit e vitit, ja ku renditen Messi e Ronaldo (FOTO)

05/19/2017 20:32
nga:Gazeta Blic

Lionel Messi është golashënuesi më i mirë i vitit 2017, duke llogaritur pesë ligat kryesore evropiane.

Argjentinasi me 23 gola kryeson në këtë listë, duke lënë pas Lewandowskin me 18 gola, njëjtë ka shënuar edhe Harry Kane.

Cristiano Ronaldo renditet vetëm i gjashti me 14 gola të shënuara.

04/20/2018 19:14

Ja edhe sa gola i duhen Salahit për ta thyer rekordin e Ronaldos dhe Suarezit