Sport

Tifozët e Barcelonës e duan Realin në short, i tremben kësaj skuadre

03/16/2017 16:34
nga:L H

Portali i njohur “Mundo Deportivo” në Spanjë ka organizuar një sondazh duke pyetur tifozët e Barcelonës e cilën skuadër do të donin në çerekfinale.

Vetëm 2% zgjodhën ekipin e Allegrit, duke treguar se i trembeshin më tepër bardhezinjve.

Katalanasit i tremben një hakmarrje të mundshme të kampionëve të Italisë, të cilët janë të pathyeshëm këtë sezon në Champions.

03/22/2017 23:40

Deulofeu flet për rikthimin e mundshëm në Barcelonë

Më shumë vota të tyre shkuan për Real Madrid (43%) dhe Leicester (38%).

Mësa duket një përballje e mundshme me Realin nuk përbën aspak rrezik për tifozët që i shohin si të kalueshëm rivalët e tyre të La Ligas.