Lajme

Thaçi: Kosova kurrë nuk do të harroj mbështetjen e Kohlit

06/16/2017 19:14
nga:M H

Ish-kancelari gjerman Helmut Kohl, vdiq sot në moshën 87 vjeçare.

Edhe presidenti i vendit tonë Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter ka shprehur dhembjen dhe ka shkruar se Kosova kurrë nuk do ta harroj mbështetjen që ai kishte dhënë.

“Gjermania dhe gjithë bota humbën Helmut Kohl. Kosova kurrë nuk do të harroj mbështetjen e tij për lirinë tonë dhe zemrën e madhe që lutej për refugjatët tanë. Prehu në Paqe”, ka shkruar Thaçi.

05/25/2018 16:16

Kosova do rishikoj edhe njëherë veteranët, e obligon BE-ja