Lajme

Stuhia e borës në SHBA: Nju Jorku dhe Nju Xhersi shpallin gjendjen e emergjencës

03/14/2017 09:29
nga:Gazeta Blic

Shtetet veri-lindore të Amerikës, Nju Jorku dhe Nju Xhersi kanë shpallur gjendjen e emergjencës, ndërkohë që një stuhi e madhe dimërore po i afrohet zonës, shkruan “BBC”.

hërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar paralajmërime për një pjesë të Pensilvanisë, Nju Xhersit, Nju Jorkut dhe Konektikatit.

Pothuajse të gjitha shkollat janë mbyllur dhe mijëra fluturime janë anuluar.

03/27/2017 16:22

94 vjeçare që punon në “Fast Food”

Me erëra deri në 100 kilometra në orë,  stuhia dimërorë “Stela” ka të ngjarë të shkaktojë probleme të rënda për banorët në pjesët veri-lindore të Amerikës, që do të vazhdojnë deri të mërkurën në mëngjes, thonë parashikuesit.

Kushtet e rënda atmosferike kanë bërë që  Kancelarja gjermane Angela Merkel të shtyjë vizitën diplomatike në Uashington për t’u takuar me presidentin Trump./SYRI.net/