Lajme

Sot prezantohet peticioni për lirimin e Ramush Haradinajt

04/20/2017 07:22
nga:A.H

Sot bëhet prezantimi i peticionit të nënshkruar nga 600 intelektualë të Kosovës, të cilët kërkojnë lirimin e menjëhershëm të Ramush Haradinajt.

Prezantimi bëhet në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë, duke filluar nga ora 11:00, me ç’rast përfaqësues të intelektualëve do të prezantojnë të dhëna rreth peticionit dhe kërkesave të tij.

06/24/2017 12:23

AAK publikon ofertën ku Vetëvendosjes i ishte ofruar posti i kryeministrit (Dokument)