Cool

Snajperistja që vrau 309 nazistë (Foto)

04/19/2017 16:37
nga:Gazeta Blic

Lyudmila Pavlichenko konsiderohet si femra më e suksesshme si snajperiste në histori.

Ajo është gruaja më vdekjeprurëse gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë së cilës ajo vrau 309 ushtarë e oficerë të lartë nazistë.

E cilësuar si Zonja Vdekjeprurëse, fotot e saj historike bardhezi dhe të shoqeve të saj së fundmi janë shndërruar me ngjyra nga rusja Olga Shirnina.

10/16/2017 19:43

A e dini si dukej Qëndresa kur ishte e re e me flokë të zeza?