Sporti

Sigal Prishtina e mposht Bashkimin në finalen e tretë

05/19/2017 20:53
nga:Gazeta Blic

Është mbyullur takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Skuadra vendase Sigal Prishtina ka fituar takimin në ‘Pallatin e Rinisë’ në Prishtinë me rezultatin, 81-65.o

Deri më tani skuadra e Prishtinës ka fituar dy takime, kurse Bashkimi një.

Kujtojmë se ndeshja e katërt do të zhvillohet në Prizren, dhe ekipi që siguron tre fitore shpallet kampion.

12/07/2017 21:19

KB Bashkimi turpërohet në shtëpi, mposhtet nga Rilski me rezultat të thellë