Shokuese: Refugjatët në Greqi ende në tenda, s’kanë rroba as batanije

11 January 2017, 9:18

Shokuese: Refugjatët në Greqi ende në tenda, s’kanë rroba as batanije

Nga acari dhe ngricat e ftohta më së shumti po pësojnë të varfrit derisa dhe refugjatët hiq më mirë nuk po dalin të jenë, shkruan BBC, njofton Klan Kosova.

Këtë e dëshmon dhe kampi i refugjatëve Malakasa dhe Oinofyta në Greqi, teksa njerëzit po përballen me të ftohtit e janarit.

Ata po përballen me kushte të rënda me mungesë të batanijeve dhe rrobave që mund të lehtësonin të paktën përballimin e temperaturave të ulta, shkruan BBC, përcjellë Klan Kosova.

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika