Cool

Shfaqet sipër qendrës tregtare silueta e Zotit, njerëzit fillojnë t’i falen (FOTO/VIDEO+16)

07/17/2017 22:39
nga:Gazeta Blic

Në të përditshmen britanike “Daily Mail” është publikuar një artikull i pazakontë i cili flet për një re me një formë të çuditshme.

Sipër një qendre tregtare në Zambia u shfaq një siluetë e çuditshme që ka tmerruar të gjithë të pranishmit.

Të gjithë spektatorët në qendrën Mukuba në Kitwe, filluan ta fotografonin të mahnitur dhe të trembur njëkohësisht. Në pamje të parë duket sikur figura po vështronte qendrën tregtare.

Në foto duket trupi i stërzgjatur i një njeriu dhe koka e tij është drejtuar për para. Gjatësia e figurës së çuditshme mendohet se i kalon 100 metrat.

Materiali i ngjeshur e i zi që formonte renë e çuditshme dukej sikur të ishte bërë nga një material ndryshe nga ajri i reve.

Figura qëndroi në qiell për më shumë se 1 orë e gjysmë dhe shumë persona menduan se ishte një siluetë e Zotit dhe filluan t’i faleshin, ndërsa të tjerë u larguan menjëherë.

04/28/2018 21:13

Në Restelicë bora deri në pesë metra