Shefi i komandës amerikane vlerëson MPB-në dhe Policinë e Kosovës

10 January 2017, 14:28

Shefi i komandës amerikane vlerëson MPB-në dhe Policinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni, priti në takim të veçantë shefin e komandës amerikane për operacione speciale në Europë, Gjeneral lejtant, Mark Schwartz.

Gjatë këtij takimi u diskutua për trajtimin në aspekte të ndryshme të gjendjes së sigurisë në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Gjenerali Schwartz vlerësoi të arriturat e MPB-së dhe Policisë së Kosovës në fushën e rendit dhe ligjit.

Ndërsa ministri Hyseni falënderoi SHBA-të për përkrahjen që i jep Kosovës në këtë fushë.

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika