Lajme

Serbia: Kosova po na i merr pasuritë

03/15/2017 10:33
nga:R A

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq do të takohet sot me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova për shkak të siç thuhet ” përpjekjes së Qeverisë së Kosovës që t`i “përvetësojë të gjitha pronat e paluajtshme të Republikës së Serbisë në Kosovë”

Sipas një njoftimi për media, Gjuriq do të takohet me kryetarët e komunave me shumicë serbe dhe përfaqësuesit e Listës Serbe.

Takimi mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Serbisë në orën 12:00.

 

05/27/2018 17:19

Serbia po e mban të bllokuar linjën energjetike Kosovë – Shqipëri