Cool

Rrjedhin pamjet e projektit sekret kinez “Rainbow” (Video)

05/14/2017 00:19
nga:Gazeta Blic

Në rrjetet sociale po përhapet një fotografi që shfaq dronin ushtarak të Kinës.

Fluturakja e paemëruar pretendohet të jetë bombardues me torpedo, e aftë për të fluturuar pa u vërejtur në sipërfaqe të ujit, për sulme vdekjeprurëse ndaj luftanijeje, thuhet në rrjetin Weibo, transmeton Telegrafi.

Pas kësaj, portali kinez Sina shpejtë ka shkruar se ky dron mund të mbaj një ton material.
Kina vitin e kaluar po ashtu ka paraqitur dronin CH-5, një fluturake po ashtu e fuqishme dhe e rrezikshme.

02/22/2018 12:44

A është në lidhje Sergio?