Ronaldo tregon a e uroi Messi pasi u shpall lojtari i vitit

10 January 2017, 16:13

Ronaldo tregon a e uroi Messi pasi u shpall lojtari i vitit

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA, duke lënë pas Lionel Messin dhe Antoine Griezmann.

Në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA nuk ishte pjesëmarrës Messi dhe i pyetur se a është uruar nga ylli i Barçës, CR7 ka thënë:

“Po bën shaka? Nuk e kam numrin e tij”, ka thënë Ronaldo gjatë një interviste për radion spanjolle Cadena SER.

“Unë uroj njerëzit kur janë të pranishëm, ai nuk ishte. Është e vështirë të urosh dikë kur nuk është aty”.

“Kur ai fitoi Topin e Artë unë e kam uruar”, ka shtuar portugezi në emisionin El Larguero.

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika