Sporti

Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh (FOTO)

03/20/2017 23:09
nga:L H

Crisitano Ronaldo është shpallur futbollisti i vitit në vendlindjen e tij.

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar.

04/24/2017 22:17

E pabesueshme, Ter Stegen kompletoi më shumë pasime se Ronaldo (FOTO)