Lajme

Ronaldo e kualifikon Realin në gjysmëfinale (VIDEO)

04/18/2017 23:19
nga:Y K

Real Madridi është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Reali fitoi me rezultat të pastër 4:2, pas vazhdimeve.

90-minutëshi u mbyll 1:2 për gjermanët, që shënuan me Robert Leëandoëskin dhe Sergio Ramos (autogol).

Ndërkohë, për vendësit barazimin e përkohshëm e vendosi Cristiano Ronaldo.

Megjithatë në vazhdime Reali shënoi edhe tre gola, dy me Ronaldon dhe një me Marc Asension për t’u kualifikuar

07/20/2017 11:30

Momenti emocionues kur Alvaro Morata përshëndeti trajnerin dhe lojtarët (FOTO)