Lajme

Reçica: Demarkacioni duhet të kalojë me konsensus të gjerë politik! (VIDEO)

04/19/2017 20:40
nga:Gazeta Blic

Demarkacioni duhet me kalue me konsensus te gjane politik. Ky asht mendimi qe e ka dhane deputeti i PDK’s Elmi Reçica ne Rrokum Roll ne Televizonin Rrokum.

Ai nder te tjera ka shtue se ky proces duhet me kalue permes nji konsensusi te gjane politik dhe njiher e mire me marre fund.

“Duhet me ardhe deri ne nji moment qe partneret e koalicionit me u ule edhe me bisedue se çka duhet me ba tutje”, ka theksue ai.

Ai ka thane se per programin e Qeverise jane marre per baze edhe programi i LDK’s por edhe PDK’s.

Simbas tij, ky koalicion e ka gur prove demarkacionin ngase po lidhet per liberalizimin e vizave.

Per ma shume shihne videon e plote:

05/23/2018 13:55

Korrigjimi i Demarkacionit me Malin e Zi parashihet të bëhet brenda dy vjetëve