Lajme

Rashiq: Arrestimi i Haradinajt nuk ishte gabim teknik, Gjykata Speciale fillon punë me 15 janar!

01/11/2017 22:44
nga:Gazeta Blic

Deputeti serb në Kuvendin e Kosovës Nenad Rashiq, gjatë emisionit televiziv Komiteti, ka hedhur disa hipoteza interesante për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Ai ka hedhur dyshime se arrestimi i Haradinajt nuk ishte i rastësishëm nga Franca, dhe nuk ishte bërë për shkak të një gabimi teknik dhe as për shkak të flet arrestit të 2004-tës.

Ai ka thëne  se sipas informacioneve që ai posedon Gjykata Speciale fillon punë me 15 janar, dhe se sipas tij nëse Franca ka marre një rol kyç në këtë Gjykatë, arrestimi i Haradinajt ka të bëj me punën e kësaj Gjykate.

Sekuenca për Haradinajn nga minuta e 53:05 e videos së mëposhtme

05/26/2018 16:35

Muharrem Nitaj: Zgjedhjet nuk i konvenojnë askujt në këtë kohë!