Lajme

Ramush Haradinaj nga Franca uron besimtarët për festën e Pashkëve

04/16/2017 10:47
nga:Gazeta Blic

Ish Kryeministri i Kosovës dhe Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve.

Haradinaj i cili po mbahet në Francë që nga data 3 Janar bazuar në një fletarrest serb në profilin e tij në FB ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Pashkëve.

Në vijim urimi i tij:

Për të gjithë besimtarët e krishterë dhe bashkëkombas të mi, Gëzuar e për shumë mot Pashkët!
RH

04/21/2018 15:20

Haradinaj takohet me kryetarin e Asociacionit të gazetarëve shqiptarë në Zvicër