Lajme

Qorrolli: Kosova ka detyrime karshi Brukselit!

04/19/2017 22:51
nga:Gazeta Blic

Profesori i së Drejtës Ndërkombëtare, Vigan Qorrolli në “Click” të RTV21 ka thënë se Kosova ka detyrime karshi Brukselit dhe ky detyrim është krijimi i asociacionit, shkruan rtv21.tv

“Se si do të krijohet ky asociacion me qejf ose me forcë atëherë duhet që kryeministri dhe presidenti t’i kërkojnë me ngulm Brukselit zyrtarë riformatimin e dialogut”,theksoi Qorrolli.

Qorroli po ashtu tha se një dialog në mes dy shteteve në asnjë rrethanë nuk mund të jetë teknik mirëpo dialogu ose është politik ose nuk është hiç./21Media

04/30/2017 19:50

May i përgjigjet akuzave të BE-së: Nuk vij nga ndonjë planet tjetër