Lajme

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

07/17/2017 09:56
nga:M H

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2.

Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale dhe realizimin e saj në terren.

Pos kësaj, Qeveria në detyrë në krye me Isa Mustafën është pajtuar që t’ia vazhdojë mandatin sekretarëve të përgjithshëm nëpër ministri të ndryshme.

01/19/2018 18:27

Qeveria përgjigjet rreth takimit të Haradinajt me Milan Radojiçiqin