Sporti

Punë e kryer, Chelsea transferon yllin e Real Madrid (FOTO)

07/11/2017 21:10
nga:Gazeta Blic

Real Madrid dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit brazilian, Danilo, shkruan Marca.

Braziliani kishte kërkuar largimin nga Santiago Bernabeu, sepse ishte zgjedhja e dytë pas spanjollit Dani Carvajal.

Lojtari pëlqehet shumë nga Antonio Conte dhe shihet si ideal për formacionin e tij 3-4-3.

Daniol është mbrojtësi i dytë që transferon Chelsea, pas mbrojtësit gjerman të Romës, Antonio Rudiger.

Danilo

04/20/2018 19:34

Del Bosque: Kjo skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve