Lajme

Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (Video)

05/18/2017 23:26
nga:M H

Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për të normalizuar ekonominë.

Përpara Parlamentit në Athinë janë mbledhur turma protestuesish, ndërsa një grupim me maska u përpoqën për t’u ngjitur në shkallët e Parlamentit grek.

Grupi prej 30 persona të maskuar sulmuan policinë që ishte vendosur për të penguar protestuesit.

Këta të fundit nisën të hidhini bomba molotov drejt oficerëve të policisë.

 

 

05/26/2017 10:01

Shtrëngimi i duarve mes Presidentit Trump dhe Macron pushton rrjetin (VIDEO)