Sport

Prishtina kërkon titullin dhe kupën

01/11/2017 18:28
nga:L H

FC Prishtina i ka nisur përgatitjet për sezonin pranveror, gjatë të cilit do të vazhdojë të udhëhiqet nga trajneri gjerman, Lutz Lindemann, i cili e mban edhe postin e drejtorit sportiv.

Klubi bardhekaltër ka konfirmuar se gjermani të enjten do t’i bashkohet skuadrës pas disa javë pushimesh që kaloi në familjen e tij në Gjermani, shkruan zeri.info.

Aktualisht stërvitjet po i udhëheq ndihmësi i Lindemannit, Mentor Miftari, me bashkëpunëtorë. Bardhekaltrit besojnë se do ta fitojnë titullin dhe Kupën.

02/19/2017 15:16

Përfundojnë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës, ky është fituesi i takimit Vëllaznimi – Prishtina