Lajme

Presidenti Thaçi do të marr pjesë në paradën LGBTI

10/10/2017 11:47
nga:M H

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të marr pjesë në paradën e LGBTI-së, kështu ka mësuar Gazeta Blic nga burimet e saj në presidencë.

Parada e LGBTI-së do të fillojë në sheshin “Skënderbeu” dhe do të përfundojë në sheshin “Zahir Pajaziti”, raporton Gazeta Blic.

Po ashtu edhe policia e Kosovës është mobilizuar për një paradë të tillë.

10/19/2017 13:48

Zaharieva- Thaçit: Kemi nevojë për një bashkëpunim më të madh ekonomik