Geek

Porsche-ja e prodhuar më 1996, kushton “sa” një e re sot (Video)

06/14/2017 22:02
nga:Gazeta Blic

Është prodhuar para 20 vitesh, por sërish kjo Porsche e mirëmbajtur dhe shumë e fuqishme kushton njëjtë si ato që janë lansuar së fundmi.

Megjithëse është blerë për 99 mijë dollarë, tani shitet për 142 mijë dollarë dhe po konsiderohet çmim i arsyeshëm, transmeton Telegrafi.

Modeli 911, që shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3.7-sekonda, është shumë i kërkuar dhe pritet që së shpejti të ketë një blerës.

Vetura me 400 kuajfuqi, ka enterier shumë të ruajtur, ndërsa të gjitha riparimet i janë bërë me pjesë origjinale.

04/20/2018 22:08

Anton Quni godet Haradinajn: Kjo është kundërpërgjigja e tij ( Video)