Lajme

Policia franceze arreston personin që sulmoi veturën zyrtare të policisë

06/19/2017 16:52
nga:Gazeta Blic

Gjandërmaria franceze ka njoftuar se është arrestuar personi i cili kishte drejtuar makinën e tij në drejtim të policisë dhe se askush nuk është lënduar gjatë incidentit.

Sheshi kryesori i Parisit, Champs-Eysees, është në gjendje emergjente pasi këtij sulmi.

Forca të shumtë policore janë parë në qytet.

Franca në muajt e fundit është në gjendje emergjente pas sulmeve terroriste.