Sporti

Përse dështuan skuadrat angleze në garat evropiane? Deklaratë “bombë” nga Mourinho

03/17/2017 18:16
nga:Gazeta Blic

Jose Mourinho ka folur për dështimet e skuadrave angleze në Ligën e Kampionëve.

Ai ka thënë se në të gjitha vendet, u jepet rëndësi të madhe skuadrave që përfaqësojnë vendin në këtë garë, por e njëjta gjë nuk bëhet në Angli, duke thënë se aspak nuk shqetësohen për paraqitjet në garat e Evropës.

“Në të gjitha vendet mbështetet skuadra që luan në Evropë, këtu në Premierligë nuk ka aspak interesim për këtë gjë, këtu ka interesime tjera, më të mëdha”, ka deklaruar Mourinho.

04/17/2018 09:55

Arsenal dhe Manchester United interesohen për lojtarin e kombëtares së Serbisë