Lajme

Pas pezullimit të bisedimeve me Serbinë, flet ambasadori Delawie

03/09/2017 19:57
nga:M H

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka vizituar sot Urën e Ibrit në Mitrovicë.

Këtë e bëri të ditur vet ambasadori  përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter.

Ai ka shkruar  që është shumë i gëzuar për Urën në Mitrovicë.

Shënimi i plotë:

 

“I gëzuar që vizitova sot Urën e rinovuar dhe të hapur për këmbësorët në Mitrovicë; rezultatet pozitive të dialogut përmes Bashkimit Evropian”, ka shkruar diplomati amerikan”

04/23/2018 23:50

Dittmann: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, i domosdoshëm për Serbinë