Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

10/08/2017 13:27
nga:A K

Gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vende –vende me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16-21 gradë Celsius.

Në viset malore temperaturat minimale do të lëvizin nga 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike gjatë gjithë kësaj periudhe do të shënoj ngritje graduale. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi maksimale deri 6m/s./GazetaBlic

12/15/2017 17:42

Përmisohet moti të shtunën, por të dielën na pret