Parashikimi frikshëm i italianëve: 2 ditë borë në këtë qytet dhe botës do t’i vijë fundi

12 January 2017, 11:23

Parashikimi frikshëm i italianëve: 2 ditë borë në këtë qytet dhe botës do t’i vijë fundi

Javën e kaluar, bora jashtëzakonisht e rëndë ka goditur Italinë jugore, një zonë në të cilën zakonisht mbizotëron dielli dhe moti i butë, shkruan “The Independent”.

Por 500 vjet më parë një filozof italian bëri një parashikim apokaliptik se dy ditë të njëpasnjëshme bore në qytetin jugor të Salentos do të shënonin fundin e botës.

Parashikimi është bër publikl nga Matteo Tafuri, një mjek dhe astrolog.

Salento i palmave dhe erove të buta ka parë shumë rra;lë dëborë.

Dy ditë e dëborë që bie rrufeshëm nga qielli dhe botës do ti vijë fundi, parashikonte filozofi.

Por tashmë ka renë borë për dy ditë rresht në Salento, duke mbuluar plazhet në qytetin bregdetar.

Dhe disa njerëz mendojnë se kjo lajmëron diçka të zymtë

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika