Lajme

Pajaziti: Deklarata e Veliut – fushatë elektorale, nëse ka fakte le të shkon në Prokurori!

03/20/2017 21:34
nga:Gazeta Blic

Shefi i grupit parlamentar te PDK’s, Zenun Pajaziti, ne lidhje telefonike ne emisonin Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se deklaratat e nenkryetarit te LDK’s, Agim Veliu, per zbardhjen e vrasjeve te zyrtareve te saj tingellojne si elektorale.

“Deklarata te tilla nga nji parti ne pushtet tingellojne si retorike politike elektorale, sepse vijne prej nji partie qe asht ne pushtet”, thekson Pajaziti.

Xhavit Haliti: LDK-ja të mos i përdorë vrasjet e pasluftës për fushatë elektorale, zbardhja e tyre duhet të ndodh!

Ai konsideron se nuk duhen me u ‘terrorizue’ qytetaret me deklarata te tilla ne kete kohe dhe vlereson se faktet per ato vrasje duhen me u dorezue ne Prokurori./Rrokum.TV

05/26/2018 13:48

Befason PDK, thonë se janë të gatshëm për zgjedhje