Sporti

Ozil e Sanchez te dy bashkë transferohen te rivali i urryer i Arsenalit

03/14/2017 16:32
nga:Y.K

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho kërkon të punojë sërish me mesfushorin Mesut Ozil, por këtë herë tek “Djajtë e Kuq”.

Sipas raportimit të fundit të mediave britanike përveç Ozilit edhe sulmuesi Alexis Sanchez është një ndër objektive kryesore të Manchester United për merkaton e verës.

Pas largimit të Wengerit nga “Emirate Stadium”, Ozil dhe Sanchez pritet të jetë me një këmbë larg Arsenalit, shkruan tabloidi britanik “The Sun”.

Në drejtim të Arsenalit ende nuk ka një ofertë zyrtare por raportohet se United po monitoron situatën e dy lojtarëve.

04/17/2018 09:55

Arsenal dhe Manchester United interesohen për lojtarin e kombëtares së Serbisë