Sporti

Nuk do ta besoni si janë stërvitur futbollitsët e Anderlechtit para ndeshjes me Manchester Unitedin (VIDEO)

04/20/2017 19:15
nga:Gazeta Blic

Skuadra belge, Anderlecht nuk ka pasur vendin më të mirë në të cilin do të përgatiten për ndeshjen çerekfinale të Ligës së Evropës me Manchester Unitedin.

Ndërsa “Djajtë e Kuq” janë në gjendje të përdorin plotësisht qendrën e trajnimit të Carringtonit përpara ndeshjes së dytë të tyre në Ligën e Evropës ndaj Anderlechtin, kampionët belgë u detyruan të improvizojnë kushtet.

Skuadra nga Pro League po kërkon të ndërtojë diçka të mirë pas barazimit 1-1 nga ndeshja e parë në Bruksel, por ambienti në të cilin ata u lanë për të stërvitur në Manchester mungonin kushtet elementare të cilat duhet të përdoreshin.

Lojtarët u vunë re duke punuar në pjesën e Castlefield Park të qytetit të Manchesterit, me skuadrën që u nda në dy pjesë dhe luanin me një top mbi një gropë në bar.

02/22/2018 23:16

Natë e zezë për skuadrat spanjolle, ja sa u eliminuan nga Europa Ligë sonte