Sporti

Notat e lojtarëve: Barcelona – Juventus (FOTO)

04/19/2017 22:51
nga:Gazeta Blic

Juventusi ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve.

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale, duke e eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0 pas dy ndeshjeve, përcjell Gazeta Blic

Barcelona nuk arriti të bënte përmbysje ashtu si ndaj PSG, pasi në ndeshjen e kthimit të luajtur në “Camp Nou” nuk pati gola.

Leo Messi u vlerësua me notë 7.5 për paraqitjen e tij në këtë takim, teksa Neymar ishte më i miri te Barcelona dhe më i miri i ndeshjes, me notë 8.5

Kurse, te Juventusi më i miri ishte Pjanic, ndërsa Dybala mori notën 6.9 për paraqitjen e tij.

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve. /Gazeta Blic/

04/26/2018 14:01

Inter – Juventus, formacionet e mundshme