Sport

Neymar “dridh” Barcelonën: Më pëlqejnë këto skuadra në Premierligë

03/20/2017 17:39
nga:L H

Neymar ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të ardhmen e tij.

Braziliani gjatë një interviste për ‘The Sun’, ka thënë se një ditë do të luaj në Premierligë, pasi që i pëlqen futbolli i asaj lige.

“Premierliga? Më pëlqen mënyra e lojës, skuadrat dhe ku i dihet, një ditë edhe mund të luaj atje. Më pëlqejnë Manchester Unitedi, Chelsea, Arsenal dhe Liverpool, skuadra të cilat gjithmonë luftojnë për tituj, pastaj keni trajner të nivelit të Gardiolas dhe Mourinhos, me të cilët të gjithë lojtarët duan të punojnë”, ka deklaruar Neymar.

03/24/2017 14:14

Ky trajner refuzoi të nënshkruaj me Neymar, ani pse bosi i klubit arriti marrëveshje 180 milionë euro me Barcelonën

Kjo intervistë e Neymar mund të dridh Barcelonën, sidomos kur dihet se në fund të sezonit do të largohet trajneri Luis Enrique.