Një zgjidhje e permanganatit të kaliumit për helmim: Si të gatuajmë?

Një zgjidhje e permanganatit të kaliumit për helmim: Si të gatuajmë?

Një zgjidhje e permanganatit të kaliumit është një mjet që rekomandohet të përdoret në helmimin nga ushqimi, alkooli. Sot ne do t'ju tregojmë në cilat doza për ta përdorur atë dhe në cilat raste të pini. A mund të pini permanganat kaliumi kur helmoni? Sigurisht, po, ky është një mjet i sigurt dhe efektiv që gjyshet dhe nënat tona përdorën. Contecking shkatërron bakteret dhe eliminon proceset inflamatore, kjo është arsyeja pse rekomandohet të përdoret për helmim. Ndihmon në lëshimin e oksigjenit, i cili pasuron të gjitha sistemet e trupit dhe parandalon helmimin e mëtejshëm. Kristalet e permanganatit të kaliumit shpërndahen mjaft shpejt në ujë, si rezultat, ai përvetëson një nuancë rozë.

A ju pëlqen pornografia me gratë e të tjerëve? ju rekomandojmë të vizitoni faqen pornorent.cc dhe të shijoni Sexwife pornografinë

Baza e kaliumit të permanganatit të kaliumit kur përgatitni të saktë zgjidhje, shpërndani 2 ose 3 kristale në 0.5 litra ujë. Mos e teproni me sasinë - thjesht merrni lëngun dy herë në ditë për 1 gotë - në mëngjes dhe para se të shkoni në shtrat. Më shpesh, 2-3 truket janë të mjaftueshme për pacientin. Nëse permanganati i kaliumit nuk ndihmon, sigurohuni që të konsultoheni me një mjek. Në asnjë rast nuk e rrit dozën, kjo mund të provokojë një djegie të mukozës dhe një reagim alergjik. Marganon me helmim të Dodger -it fëmija juaj është helmuar, mos bëni panik! Zgjidhja do të ndihmojë në eliminimin e toksinave dhe toksinave, ajo do të eliminojë dhimbjen dhe bloating. Doza duhet të jetë më pak sesa për të rriturit - 1-2 kristale për 1/2 litër janë të mjaftueshme. Lëngu duhet të jetë i lehtë rozë, jo i ndritshëm. Llokoçis kristalet tërësisht dhe derdhni lëngun në një enë tjetër në mënyrë që mbetjet e permanganatit të kaliumit të mbeten në fund të pjatës së parë. Si të shpëlani stomakun duke përdorur permanganat kaliumi, ju dëshironi të shkaktoni një refleks GAG, ju rekomandojmë që të ketë larje Bëni tre litra zgjidhje të dobët dhe pini derisa të filloni të ndjeheni të sëmurë. A e keni pirë tërë zgjidhjen, por nuk ka të vjella? Në këtë rast, ndihmoni veten në një mënyrë të vjetër të provuar - futni gishtat në gojën tuaj dhe shtypni në gjuhë. Në fakt, larja mund të bëhet me ujë të zakonshëm, në sasi të mëdha gjithashtu shkakton të vjella. Potion Podancing kryen funksionin e pastrimit dhe dezinfektimit. Si të holloni permanganatin e kaliumit me helmim, ne kemi thënë tashmë më lart, 0.5 litra ujë janë të mjaftueshme 2 kristale. Nëse papritmas doli të ishte shumë rozë dhe e ndritshme, nuk keni nevojë të bëni një zgjidhje të re - thjesht duhet ta holloni atë në hijen e dëshiruar me një sasi të vogël uji. Për efektin maksimal, ju rekomandojmë që të bëni edhe që të bëni Një klizmë natën, do të përshpejtojë rikuperimin dhe heqjen e toksinave. Shtë e nevojshme të bëhet një zgjidhje sipas të njëjtës recetë si për larjen. Efektet e fuqisë së përdorimit të produktit nuk mund të jenë të përshtatshme nëse një person ka alergji ndaj permanganatit të kaliumit. Me një mbidozë, mund të ndodhin dhimbje në stomak, të vjella, diarre, skuqje në lëkurë, edemë e laringut dhe madje edhe konvulsione. Prandaj, kur e përgatisni atë, jini të kujdesshëm dhe mos e teproni me numrin e kristaleve. Nëse jeni helmuar nga permanganati i kaliumit, ne ju këshillojmë të merrni ilaçin cianokobalamin ose acid askorbik, sigurohuni që të shkaktoni një mjek! Manganizimi duhet të jetë në Kabineti juaj i ilaçeve në shtëpi, pasi helmimi është një fenomen mjaft i shpeshtë. Shtë e nevojshme të ruani produktin në një vend të ftohtë të ftohtë, në një enë të mbyllur.

6c10788625ba81ad5e190d615fed56b5