5 hollësitë kur piktura, e cila do të jetë e dobishme për ju me riparimin e ardhshëm

5 hollësitë kur piktura, e cila do të jetë e dobishme për ju me riparimin e ardhshëm

Piktura është komponenti kryesor i çdo riparimi. Shumë njerëz preferojnë ta përmbushin këtë detyrë vetë, shpesh duke marrë një rezultat të mirë. Megjithatë, është e rëndësishme të dini se aplikimi i bojës me një rul ose furçë nuk është një punë e tillë e thjeshtë siç mund të duket nga ana. Zgjidhja më e arsyeshme në raste të tilla është ankesa për një kontraktues profesional të provuar.


Vaj kundër spote në lëkurën tuaj

Për të shmangur spote të bojës irrituese në lëkurë, përdorni vaj. Bojra llak që do të shkojnë në mënyrë të pashmangshme në seksione të ndryshme të veshjeve, nuk do të qëndrojnë me ju nëse jeni para-pak të rreshtuar lëkurën me vaj luledielli ose vaj ulliri. Në rastin ekstrem, rrini krem ​​yndyror për duart ose fytyrën. Kjo metodë punon nëse ju tërheq bojë latex ose për një bazë yndyre.


Le të erë të këndshme

Për të neutralizuar erën e fortë të bojës, derdh në të një lugë gjelle ekstrakt vanilje të lëngët. Vanilla është një freshener ajri natyror dhe nuk do të ndikojë në cilësinë e bojës. Shuma e ekstraktit mund të ndryshojë në varësi të preferencave tuaja personale. Megjithatë, mos e teproj, erë shumë e ngopur nuk është kurrë e këndshme, edhe nëse është një vanilje aromë.


Nëse do të pikturoj metal

Kur ju pikturoni sipërfaqen e metalit, ju do të ndihmoni bojë të jetë më mirë t'i përmbaheni nëse përdorni uthull. Merrni një sfungjer të bërë në shtëpi për pastrim, shpëlarje mirë me uthull dhe fshij metalin. Pastaj aplikoni bojë - ju do të merrni një ngjyrë të duhur me më pak përpjekje.
Me uthull, ju gjithashtu mund të hiqni bojë të thatë nga sipërfaqet e ndryshme, duke përfshirë furçën.


Si për të ruajtur një qilim nga spote

Nëse keni derdhur aksidentalisht bojë në qilim, si një masë emergjente për të shpëtuar pëlhurën, përvetësoni sa më shumë lëngje në letër higjienike të jetë e mundur. Pastaj spërkat me miell. Prisni të shkoni pak kohë dhe të kaloni nëpër këtë vend me një fshesë me korrent. Duhet të ketë miell të zhytur në shumicën e bojës, dhe ndotja është bërë shumë më e vogël, ndoshta edhe ju nuk do të gjeni gjurmë të bojës.

Nëse gjatë riparimeve ju keni luftuar radiatorët latex: në asnjë rast nuk përdorni kimikate të pastrimit agresiv, dhe kaloni nëpër këto vende me një sfungjer dhe detergjent për larjen e enëve.


Simple Brushes Pastrimi recetë

Për pastrimin e përsosur të brushave që ju pikturoheni, nuk ka asnjë përpjekje. Është e mjaftueshme për t'i zhytur ata rreth gjysmë ore në ujë të ngrohtë me një sasi të bollshme të detergjentit për enët. Pastaj pije tërësisht në një avion të fortë të ujit të ngrohtë. Nëse vëreni mbetjet e bojës, përsëritni procedurën. Nëse kujdeseni për brushat e përdorura kur i kontaktoni për të ndihmuar herën tjetër, ata do të jenë si ato të reja. download new porn games from xgames.zone
f262dea457e10e3500b04e8081082147