Lajme

“New York Times”: Trump u tha rusëve se shefi i FBI-së është “i çmendur”

05/19/2017 22:48
nga:M H

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u ka thënë zyrtarëve rusë në Shtëpinë e Bardhë se me shkarkimin e drejtorit të FBI-së James Comey ka shmangur “një presion të madh” me të cilin ishte përballur për shkak të hetimeve aktuale për Rusinë dhe zgjedhjet presidenciale amerikane, shkruan të premten gazeta “New York Times”, transmeton Reuters.

Gazeta i referohet dokumentit, përmbajtjen e të cilit “New York Times” ia ka lexuar një zyrtar i paemëruar amerikan.

11/20/2017 14:16

Haradinaj: Nëse e përmirësojmë sundimin e ligjit, mund të marrim më shumë para nga Amerika