Sporti

“Shorti me Bayernin, gjëja më e keqe që ka mundur t’i ndodhë Realit”

03/17/2017 21:03
nga:Gazeta Blic

Drejtori i Real Madridit, Emilio Butragueno, ka komentuar përballjen e skuadrës së tij me Bayer Munich, në Ligën e Kampionëve.

Real Madridi rrugën për mbrojtjen e titullit do të kërkojë ta vazhdojë përmes Bayern Munich, në një përballje aspak të lehtë, të cilën edhe se kanë dëshiruar në këtë fazë.

“Bayerni janë kundërshtari më i keq që kemi mundur të përballemi. Ndoshta do të ishte më mirë që me ata që përballemi më vonë”, ka deklaruar Buatragueno.

“Ndeshja e dytë në shtëpi është një avantazh për ne, por e dimë që 20 minutat e fundit për Bayerin dhe ndeshja e parë në shtëpinë e tyre mund të jetë vdekjeprurëse për ne”.

05/27/2018 15:11

Përfundoi Champions League, këta janë 10 golashënuesit më të mirë