Uncategorized

Mustafa: Kosova po e thellon bashkëpunimin me NATO-n

06/19/2017 14:29
nga:G Th

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim Zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, John Manza.
Mustafa dhe Manza kanë biseduar për procesin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet NATO-s dhe Kosovës, si dhe për zhvillimet tjera aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë.

Në këtë kontekst, Mustafa theksoi rolin e rëndësishëm si dhe besimin që gëzon KFOR-i në Kosovë.

07/20/2017 20:24

Besnik Hasi: Jam nga Kosova e Shqipërisë – Gazetari grek: Kosova e Serbisë