Sporti

Mourinho paralajmëron Manchester Unitedin: Vëzhgojeni këtë lojtar

04/14/2017 15:14
nga:L H

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho e ka paralajmëruar presidentin e klubit që të qëndrojë në gjendje gatishmërie rreth brazilianit Neymar.

‘Daily Star’ raporton se ‘Special One’ është një admirues i madh i brazilianit dhe do të ishte i gatshëm t’a thyej klauzolën prej 170 milion eurove të vendosur nga Barcelona.

Trajner i ri i Barcelonës pritet të emërohet Sampaoli i cili njihet si një admirues i madh i Lionel Messit, andaj kjo po e frikëson Neymarin se mund të mbetet nën hijen e argjentinasit.

Krejt kjo situatë mund t’a shtyjë atë që gjatë verës t’a braktis stadiumin ‘Camp Nou’.

07/20/2017 18:23

Formacioni i frikshëm i Unitedit me Lukakun e Perisicin (FOTO)