Sporti

Mourinho “godet” Unitedin: Nuk duhet të jenë shitur këta lojtarë

03/17/2017 21:33
nga:Gazeta Blic

Jose Mourinho ka thënë se kurrë nuk do t’i shiste Angel Di Maria dhe Javier Hernandez nëse do të ishte më herët në krye të Manchester United.

Di Maria u transferua në Old Trafford më 2014, por megjithë paraqitjet e mira nuk ia doli të përshtatej me stilin e drejtimit të Louis Van Gaal.

Ai u largua drejt Paris Saint-Germain një vit më vonë, ku fitoi Ligue 1 në edicionin e parë të tij atje, ndërsa Mourinho sot cuditet me shitjen e tij.

“Kur erdha gjeta një skuadër të dëshpëruar. United kishte shitur futbollistë që unë nuk do t’i shisja kurrë dhe kishte transferuar të tillë që nuk do t’i transferoja kurrë”.

“Unë kurrë nuk do ta shisja Di Maria, Chicharito ose Danny Welbeck. Kurrë”.

05/21/2018 17:51

Sanchez: Nuk po mundem të përshtatem te United