Sporti

Mourinho gëzon tifozët e United për Ibrahimovicin

05/19/2017 22:15
nga:Gazeta Blic

Trajneri Jose Mourinho ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic do të jetë në finalen e Evropa Ligës së bashku me lojtarët e tjerë të lënduar në skuadrën e Manchester United.

Sigurisht, ata nuk do të jenë në fushë sepse nuk janë në gjendje të luajnë, por futbollistët do të jenë atyre për të festuar me skuadrën.

“Young, Shaw dhe Zlatan, të gjithë do të jenë aty”, konfirmoi Mourinho.

Zlatan do të festoj së bashku me “Djajtë e Kuq” nëse ata fitojnë Evropa Ligën, por reprezentuesi suedez do të largohet nga skuadra në fund të sezonit pas lëndimi i tij në gju ka bërë të pamundur vazhdimin e kontratës.

05/22/2018 09:57

Çartet Ibrahimoviq: I bie shpullë kundërshtarit