Geek

Momenti kur Lamborghini Aventador bëhet “nervoz” (Video)

03/14/2017 10:29
nga:Gazeta Blic

Janë bërë më shumë se 6 vite prej që kur Lamborghini filloi prodhin e modelit Aventador, por duket që koha nuk është ndjerë shumë.

Edhe sot, në vitin 2017, jo vetëm SV LP750 por edhe modeli i parë LP700,  vazhdojnë të jenë në listën e makinave më të mira dhe unike të kohës.

Përveç dizajnit unik, të arritur nën kujdesin e Filippo Perini, ajo çka e diferencon së tepërmi këtë makinë, është motori V12 6.5- litërsh, i cili lëshon një zhurmë të kënaqshme për veshët e entuziastëve.

Kur jemi te ky detaj, zhurma e super makinës italiane është diçka që vetëm makina ekzotike si Ferrari posedojnë.

 

04/23/2018 13:40

Ky djalosh i mbijetoi sulmit të peshkaqenit, ariut dhe të gjarprit