Lajme

Ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel arrin në Kosovë (Foto)

04/13/2017 09:09
nga:M H

Ministri gjerman Sigmar Gabriel ka arritur tashmë në Prishtinë. Ai që e priti në aeroportin e Prishtinës, ishte homologu i tij Ministri për Punë të Jashtme i Kosovës

Ministri Hoxhaj e ka falënderuar ministrin Gabriel për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës dhe miqësinë e Gjermanisë ndër dekada. Në një postim në Twitter Hoxhaj ka shkruar se Gjermania është shtet mik dhe partner strategjik për Kosovën. Në anën tjetër, Hoxhaj do të zhvillojë edhe takim dy palësh me homologun e tij, si dhe më pas do të kenë konferencë të përbashkët për media.

05/25/2018 12:29

Kushtetuta e Kosovës nuk është e paprekshme