Sporti

Mbappe- Buffon ky lajm është i pabesueshëm (VIDEO)

04/21/2017 12:39
nga:Y.K

Skuadra e Monacos do të përballët me skuadrën italiane Juventus në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Por një gjë e cila po çmend rrejtet sociale është dallimi i madh në moshë në mes të super talenti Kylian Mbappe i cili është vetëm 18 vjeçar edhe ikonës se Juventusit Gianguligi Buffon i cili tashmë është 39 vjeçar, shkruan GazetaBlic.com

Por kjo nuk është e gjitha, kur Francezi Mbappe lindi në vitin 1998, Buffon atëherë kishte 108 paraqitje profesionale për skuadrën e Parmës.

Shikojeni një video e cila është më poshtë kur Buffon ishte portier i Parmës dhe realizonte paraqitjen e 108 për klubin italian./GazetaBlic.com

04/16/2018 12:24

Buffon lë Juventusin për top klubin botëror