Cult

Hapja e 70-të e Festivalit të Filmit në Cannes (VIDEO)

05/17/2017 20:08
nga:Gazeta Blic

Nis edicioni i 70-të i Festivalit të Filmit në Cannes, i cili do të vazhdojë deri me 28 maj.

Nis edicioni i 70-të i Festivalit të Filmit në Kanë, i cili do të vazhdojë deri me 28 maj.

Festivali do të mbahet në bulevardin e famshëm de la Croisette, kurse President i jurisë është Pedro Almodóvar, i cili do të shoqërohet nga Jessica Chastain, Will Smith, Fan Bingbing, Agnes Jaoui, Paolo Sorrentino, Maren Ade, Park Chan-Wook dhe Gabriel Yared.

Sipas prestigjiozes The Guardian, ylli i kësaj ngjarje do të jetë aktorja Nicole Kidman ndërsa Aktorja e njohur Monica Monica Bellucci është moderatorja dhe nikoqirja e hapjes së Festivalit të Filmit, ceremoni që do të ndodhë sonte në mbrëmje.

Në këtë link ndiqni të gjitha momentet kyçe të edicionit të 70-të të Festivalit të Cannes.

 

01/20/2018 12:21

Vuçiq bën homazhe për Oliver Ivanoviqin (Drejtpërdrejtë)