Lajme

Lista Srpska ende s’ka vendosur se me kë do të bëjë koalicion

07/17/2017 17:34
nga:D.I

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit.

Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk beson se këtë javë do të konstituohet Kuvendi dhe të formohet qeveria e re, transmeton lajmi.net.

“Sa i përket mbajtjes së seancën konstituive ende nuk është caktuar një datë e as nuk është përcaktuar një Kryesi, deputetët e ardhshëm ende nuk janë regjistruar në Kuvend si delegatë. Proceduralisht këtë javë është e pamundur të mbahet seancë”, ka thënë Simiq.

05/24/2018 12:34

Meritat e Ramushit në fuqizimin e Listës Serbe në procesin e dialogut me Serbinë